USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
10 Kasım 2020 Salı 16:15

Kivi hasadını sağanak durduramadı

Kivi hasadını sağanak durduramadı

Kabadüz ilçesinde kivi hasadı yapılırken başlayan sağanak hasadı engelleyemedi.

Bereketli bir yıl olduğunu dile getiren kivi yetiştiricileri, ilçe genelinde 200 ton kivi toplanacağı tahmin ediyor. Sağanak yağış altında kivi hasadı yapan çiftçileri ziyaret eden Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, AK Parti Kabadüz İlçe Başkanı Ergin Hatipoğlu, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Baysal Bayarslan kivi topladı.

Ordu Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, ilçede kivi hasadının başladığını söyledi. İlçe genelinde sağanak yağışa rağmen kivilerin toplandığını dile getiren Başkan Kaya, “İlimizde fındıktan sonra vatandaşlarımızın önemli bir ek gelir sağlayan kivinin hasadına başlandı. Gayet bereketli bir yıl oldu. Kiviler bu yıl hem kaliteli hem de güzel fiyatlara satışı yapılıyor. Kivi yetiştiricilerimizin çok mutlu olduğunu görüyorum. Bizler de onun mutluluğuna ortak olmak için yağmura aldırış etmeden kivi topladık. Her zaman olduğu gibi bundan sonrada kivi bahçelerinin büyümesi için üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.
Kaya, tüm çiftçilere işlerinde kolaylık, kazançlarına bereket dilediğini sözlerine ekledi.
Kivi yetiştiricisi Mehmet Doğruyol ise, “Bereketli güzel bir sezon oldu. Kivileri topluyoruz. Satış fiyatlarımız çok güzel. Bu işi herkese tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.