USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
26 Mart 2021 Cuma 19:05

MAZOT VE GÜBRE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

MAZOT VE GÜBRE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

 Sinop Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, mazot ve gübre desteği ödemesinin çiftçilerin hesaplara yatırılmaya başladığını söyledi.

 


Tarım ve Orman Bakanlığının yürütmüş olduğu desteklemeler kapsamında yer alan 2020 yılı mazot ve gübre destekleme ödemeleri çiftçilerin hesabına yatırılıyor. Tarım ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, mazot ve gübre desteği ödemeleri kapsamında Sinop’ta 5467 işletmeye 155 bin 91 dekar alan için 5 milyon 255 bin 727 TL ödeneceğini söyledi.

 


Tanrıkulu, "Mazot ve gübre desteği ödemeleri bugünden itibaren çiftçiye ödemeye başlandı. Bakanlığımızın destek ödemeleri kapsamında ilimizde 5 bin 467 işletmemize 155 bin 91 dekar alanda için 5 milyon 255 bin 727 TL mazot-gübre destek ödemeleri TC Kimlik numarasının son rakamın göre kademeli olarak ödenecektir. TC kimlik numarası 8 ve 6 ile bitenlere 26 Mart saat 18.00, 4 ile bitenlere 2 Nisan, 0 ve 2 ile bitenlere ise 9 Nisan'dan itibaren ödemeler yapılacaktır" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin