USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
12 Ağustos 2021 Perşembe 23:25

MEMURLAR ÖNERİLEN ZAMDAN MEMNUN DEĞİL

MEMURLAR ÖNERİLEN ZAMDAN MEMNUN DEĞİL

ükümetin memur ve memur emeklileri için verdiği zam teklifini değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Rakamlar beklentimizi karşılamıyor ve şu an itibarıyla bu rakamlar tatmin etmiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Memur ve memur emeklileri için ilk zam teklifi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından, sendikalara sundu. Teklif sonrasında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın basına açıklamalarda bulundu. Bir gün önce kamu işçileri ile ilgili mutabakatın sağlandığını belirten Başkan Yalçın, “2022 için 5 artı 6, 2023 için 6 artı 6 olmak üzere toplamda 23’lük bir oran teklif ediliyor. Bunun yanında 3600 ve sözleşmelilerle ilgili bir vaat cümlesi var ama içerik boyutuyla henüz cümle söz konusu değil. Refah payına ilişkin bir iyimser cümle söz konusu ama miktar söz konusu değil. Bu açıdan gelen teklifi değerlendirdiğimizde bu teklif yeni bir teklifi zorunlu kılıyor” dedi.

Hükümetin yeni bir teklif için çalışması gerektiğini söyleyen Başkan Yalçın, “Rakamlar beklentimizi karşılamıyor ve şu an itibarıyla bu rakamlar tatmin etmiyor. Onun için işçilerle yapılan uzlaşıyı takdir ediyoruz ama kamu işverenine memurlar ve memur emeklileri ile ilgili ifade ettikleri rakamları bunu unutun ve yeni bir rakamı teklif edin diye buradan ifade ediyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu En Güncel Haber

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu