USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
10 Şubat 2021 Çarşamba 13:28

MEZATLARDA "14 ŞUBAT" HAREKETLİLİĞİ

MEZATLARDA "14 ŞUBAT" HAREKETLİLİĞİ

Çiçek mezatlarında "14 Şubat Sevgililer Günü" yoğunluğu yaşanıyor. Sevgililer gününde satmak üzere çiçek satın almaya gelen satıcılar en iyi fiyattan alım yapabilmek için birbirleriyle yarış haline girdi.

14 Şubat Sevgililer Günü'ne bir gün kala satıcılar çiçek mezatlarına yoğun ilgi gösterdi. Bu sene Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına denk gelen Sevgililer Günü için satıcılara özel izin verildi. Bu sebeple satıcılar da Pazar günü sevgililere satmak üzere çiçek satın almak için Sarıyer’de bulunan S.S. Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifine akın etti. Ayazağa’daki çiçek mezatında satıcılar en uygun fiyata çiçek alabilmek için birbirleriyle yarıştı. S.S Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Yazıcı, Sevgililer Günü satışlarından memnun olduklarını dile getirdi.

“En çok kırmızı gül tercih ediliyor”
Satışların iyi gittiğini ve en çok gülün tercih edildiğini söyleyen S.S. Florya Çiçekçilik Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Muammer Yazıcı, “Sevgililer günü yaklaştığı için bugün buradaki en ateşli günlerden biri. Burada çiçekler açık arttırma ile satılıyor ve İnşallah alıcılarına da ulaşacak. Sevgililer günü için en çok tercih edilen çiçeklerden biri de kırmızı gül. Satışlardan memnunuz, herkesin yüzü gülüyor. Satışlar pandemide yüzde 50 düşmüştü ama şimdi haftanın her günü borsa yapıyoruz. İnşallah daha iyi olacak, herkesin yüzü gülecek. Üreticilerimiz sevgi üretiyor” dedi.

“Çiçek bazen sevgi bazen hüznün simgesi oluyor”
Yıllardır çiçek satıcılığı yaptığını söyleyen Selçuk Kahraman, “Biz çiçekçiler olarak vatandaşlarımıza aynı zamanda sevgi satmış oluyoruz. Çiçek bazen sevgi, bazen de hüznün simgesi oluyor. Bazen çiçek alan biri sevdiğinin kabrine gidiyor, birlikte ağlıyoruz. Bazen düğün oluyor ona da çiçek veriyoruz, o zaman da mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

“Tüm milletimize sağlık istiyoruz”
Tüm ülke için sağlık ve koronanın bitmesini temenni eden Orhan Bağ ise, Sevgililer günü olduğu için hepimiz buradayız. Herkesin mutlu olmasını istiyoruz. Bu hastalıkların bitmesini, tüm milletimize sağlık istiyoruz. Sevgililer gününde en çok gül ve papatya satılıyor. Yasak var ama Başkanımız Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun bizi yine de idare ediyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

----------------

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin