USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
17 Ocak 2023 Salı 11:25

MÜSİAD Bursa’da ‘Şenocak’ Dönemi

MÜSİAD Bursa’da ‘Şenocak’ Dönemi

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde iş ve siyaset dünyasının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ

Genel Kurula MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Ahmet Saim Kılavuz da katıldı. Genel Kurulda Nihat Alpay, MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını aynı zamanda Alparslan Şenocak’a devretti. Tek liste ile MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Alparslan Şenocak, aynı zamanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi.

 

13 BİNİN ÜZERİNDE ÜYE VAR

Genel Kurul’daki konuşmasında küresel ölçekte toplam 165 şube ve irtibat noktasına ulaşan MÜSİAD'ın 13 binin üzerinde üyesi, 60 bine yakın firmasıyla ekonomiye önemli katma değerler sağladığını belirten MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, “2023 yılında Türkiye'nin önemli kavşak noktaları var. Bu kavşak noktaları hep birlikte sorunsuz bir şekilde geçerek Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında Türkiye Yüzyılının hemen başında yeni bir şahlanış dönemine başlayacağımıza da yürekten inanıyorum” diye konuştu. Bursa Valisi Yakup Canbolat da “Yer altı ve yer üstü kaynakları, beşeri sermaye, lojistik imkânları, milli heyecanları gönülden hisseden girişimcilerin katkısı çok büyüktür. Dünya devleti yolunda ilerleyen ülkesinin yanında olan kurumdur MÜSİAD. Bu, bir dava ve yürek işidir. Bu kuruluş, ülkemizin istihdamına büyük katkı sunan bir kurumdur” dedi. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ise “Tarımın ne kadar önemli olduğu ortada. Milli güvenlik meselesidir. Doğa ve sağlık turizmi hareketliliklerinin yapılabildiği şehir olan Bursa, Türkiye Yüzyılına en fazla katkı sunacak şehirdir” şeklinde konuştu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Son 3 yıl sağlık alanında okunan, akabinde ise dünyanın ekonomik krize sürüklendiği bir süreç. Önümüzdeki 30 yılı şekillendirecek bir değişim içindeyiz. Bunu okuyan kurumların arasında MÜSİAD vardır. Gönül bağımız olan coğrafyalar, bu değişimde ön plana çıkacak” dedi.