USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
20 Ocak 2021 Çarşamba 17:18

Ne kadar birlik olursak o kadar başarılı olacağız

Ne kadar birlik olursak o kadar başarılı olacağız

Başarırsın Çünkü Kadınsın’ mottosunu ilk duyduğumda çok beğenmiştim.

 

Kadının gücünü anlatan kısa, ama çok yerinde bir motto.

 

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu tarafından kullanılan bu motto çerçevesinde düzenlenen 'İlham Veren Başarı Hikayeleri’ programında da birbirinden başarılı kadınar konuk edilmeye devam ediliyor.
Son dönemde “Kırmızı Oda”, "Doğduğun Ev Kaderindir" ve “Masumlar Apartmanı” gibi sevilen TV projelerinin yazarı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, kadın girişimciler ile bir araya geldi.
Budayıcıoğlu konuşmasına başlamadan önce TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın açılış konuşmalarını yaptı.

 


Kadınların Türkiye nüfusunun yarısını temsil etmesine rağmen hem iş hayatında hem de toplumsal ve sosyal hayatta daha fazla ağırlığının olması gerektiğini belirten TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk, “Kadın girişimcilerimiz asla yetersiz değil. Kadınlarımız çok daha önemli başarılara imza atabilecek cesarete sahip aslında. Kadınlarımız her zaman en iyi iş çıkartabilecek güce ve potansiyele sahip. Bu açıdan ‘Başarırsın Çünkü Kadınsın’ mottosu etkileyici. Kadın her zaman yapar, çalışır ve başarır” dedi.

 


TOBB Bursa KGK Başkanı Sevgi Saygın, kurul olarak kadınların iş gücüne katılımına ve ekonomik hayatta girişimci olarak rol üstlenmelerine katkı sağlayacak çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “BTSO’nun destekleriyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda özellikle rol model olacak kadın girişimcilerimizi girişimci ruhu ve cesareti yüksek olan kadınlarımızla bir araya getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 


Pandemi nedeniyle dünyanın yeni bir dönem ile karşı karşıya kaldığını belirterek kadın girişimcilere tavsiyelerde bulunan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, “Pandemi yeni tanıştığımız bir süreç. Hepimizi çok korkuttu. Bu durumu iki farklı şekilde algıladık. Birisi bu pandemiyi kendi lehine fırsata çevirenler. Onlar kendilerine yeni bir dünya kurdu. Diğer kesim ise mevcut durumu iyi değerlendiremeyenlerdir. Ben ilk gruptayım. Kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Birinci grupta yer alalım. Pandemi bize ciddi bir fırsat sundu. Bu virüs salgını bizi kolay kolay bırakacağı benzemiyor. Bazı alışkanlıklarımız eskiye dönmeyecek. Kadınlarımız bu döneme iyi hazırlanmalı” dedi.

 

Önemli bir konunun altını çizen Budayıcıoğlu, “Toplumda ‘Kadın bir adım geride dursun. Hep fedakarlık yapsın’ diye bir algı var. Aşırı fedakarlığın insan sağlığı üzerinden olumsuz etkileri var. Kadınlarımıza tavsiyem, önce yatırımı kendinize yapın. Kadınlarımız güçlü olsun ki güçlü evlatlar yetiştirsin. Kadınlar kendilerini keşfettiği zaman yolları her zaman açıktır” açıklamasında bulundu.

 


Kendisiyle ilgili birkaç örnek veren Budayıcıoğlu, “Bir kadın kararlı olursa önüne kimse geçemez. Hayatımda birçok engel ile mücadele ettim. Merkezi kurarken birçok meslektaşım eleştirdi karşı çıktı. Etrafımda ‘Bu işe girme’ diyen daha çoktu. Merkezi kurduktan sonra elde edilen başarıyla o eleştirenler tebrik etmeye geldiler. Önce hayalinizden yılmamak gerekiyor. Asla vazgeçmeyin. Ailem bana her zaman destek verdi. Eşim hep yanımda oldu. Hastalarım bana inanılmaz destek verdiler. Birbirimize o desteği mutlaka verelim. Yıkıcı değil, yapıcı rekabetler içinde olalım. Ne kadar birlik olursak o kadar başarılı olacağız" dedi.

 

Kadın istedikten sonra yapamayacağı bir şey yok.

 

Ama şu da bir gerçek ki erkeklere göre bir sıfır geride başlıyor hayata.

 

Ne olursa olsun, pes etmeden yoluna devam ederse, hedeflerine ulaşacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları