USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
01 Mart 2021 Pazartesi 13:49

ÖDÜNÇ: "BURSA, TÜRKİYE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ"

ÖDÜNÇ: "BURSA, TÜRKİYE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar Ödülleri dijital lansmanı sonrasında AK Parti Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Ödünç, kente dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

Türkiye'nin önemli yatırımlarının Marmara bölgesinde odaklandığını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Türkiye'nin uzay ve havacılık alanında ki ufuk projelerinin mimar kenti Bursa'dır. Kentimizin her alanında hızla inşaası devam eden Organize Sanayi Bölgeleri ile Bursa, Türkiye'nin büyüyen ekonomisinin lokomotifi olmaya devam etmektedir. Kent dinamiklerinden beklenen bütün performansları kentlilik bilinci ile ortak bir akıl ile omuzlayan Bursa, ülkemizin kıtalar düzeyinde ki gücü ve markasıdır. Bugün Bursa markasını Dünya'nın neresine giderseniz gidin duyarsanız. Bursa, Türkiye'nin marka şehridir. Güvenilir olmasının ötesinde, doğal yaşam alanları ile bütünleşik olan Bursa; tabiat, kültür ve tarih kenti olduğu kadar sanayi ve ekonomi kentidir. Bursa ile ilgili en gözde hayalimiz; öznesi Bursa olan bir Türkiye'dir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman güç ve güven veren Bursa'ya, Ankara'dan daha fazla yatırım alabilmek için tüm Milletvekili arkadaşlarımız ile gece gündüz çalışıyoruz. Bu yolculukta bize güç katan Bursa İş Dünyası'nın patronunundan işçisine her bir ferdine de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

 

Türkiye'nin Büyük Şehri Bursa...

 

AK Parti Belediyeciliğinin başarılı hizmetleri ile süslenen Bursa'nın; İzmir, Ankara ve İstanbul'a nazaran daha iyi yönetildiğini ifade eden İnşaat Yüksek Mühendisi ve Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, "Payitaht şehir Bursa, birçok bileşeni bünyesinde barındırıyor. Dört mevsim cennet olan Bursa'da, elbette belli başlı sorunlar var. Büyük Şehir olan Bursa'nın Türkiye'nin Büyük Şehri olduğunu kabullenmeliyiz. Bursa, sanayi bölgelerinden tarihi alanlarına, doğal güzelliklerinden kültürel varlıklarına kadar Dünya'nın her bir köşesinden gelen misafirleri için cazibe merkezidir. Kentimizin güvenlik, temizlik, yeşil alan gibi değerleri yüksektir. Elbette yatırım, ticaret, sanayi ve turizm kenti olması nedeniyle sürekli ulusal ve uluslararası göç alan Bursa'nın çarpık kentleşme gibi sorunları ile birlikte bütünleşik sorunları mevcuttur. Kentimizin daha güçlü gelişebilmesi, daha sağlıklı büyüyebilmesi için Ankara'dan Bursa'ya güçlü bir istişare kültürü geliştirmemiz gerektiğini kabul etmeliyiz. Bu minvalde; kent adına her bir bireyi, kurumu, siyasi veya sivil toplum oluşumunu pozitif ve olumlu görüşler açıklamaya davet ediyorum. Kentin sorunlarına dair basına ve sosyal medyaya yansıyan her olumsuzluk aslında kendimize ve kentimize yaptığımız büyük bir kötülüktür. Bursa, Türkiye'nin Büyük Şehri'dir. Türkiye'nin göç merkezi olduğu kadar güç merkezi de olan Bursa için daha fazla olumlu düşünceye ve birlikteliğe ihtiyaç vardır. Bu konuda her zaman Bursamızın yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Bakanlar Kurulu üyelerimize ve Ankara bürokrasisine müteşekkirim" dedi.

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin