USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
02 Şubat 2023 Perşembe 09:17

Otomotivin Geleceği Kampüsten Geçiyor

Otomotivin Geleceği Kampüsten Geçiyor

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında Şahince Otomotiv Tic. ve San. A.Ş. ile protokol imzaladı. Ortak proje ve organizasyonların yapılmasını sağlayacak işbirliği sayesinde doktora, yüksek lisans, lisans ve ön lisans öğrencilerine yönelik staj yapma, personel istihdamı, uygulama dersleri ve mentörlük konularında karşılıklı destekler sağlanacak.

 

ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ KAZANIMLAR SAĞLAYACAK

İmza töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Türkiye’nin en güçlü olduğu alanların başında otomotiv sektörünün geldiğine işaret etti. Toplum ile iç içe geçmiş bir üniversite modeli ortaya koyduklarını ve bu anlamda kampüsün kapılarını herkese açtıklarını vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Üniversite-Sanayi işbirliği görüşmeleri kapsamında yüzlerce sanayici ve iş dünyası temsilcisiyle bir araya geldik. Ön planda olan ve isimlerini sıkça duyduğumuz girişimcilerimizin dışında bir de arka planda duran, ancak çalışmaları ile ülke ekonomisine ve halkına önemli girdiler sağlayan nice kahramanların olduğunu gördük. Yürüttüğümüz ikili diyaloglar sayesinde de işte o kahramanlarla tanışma fırsatı yakalamış oluyoruz. Şahince Otomotiv de bu firmalar arasında yer alıyor. Üretim kapasitesi, ürünleri ve yaptıkları çalışmalar ile ülkemize ve insanımıza büyük faydalar sağlıyor. Kendileri ile iş birliği yapacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniversitemize, akademisyenlerimize ve öğrencilerimize katkı sunacaklarını biliyoruz. Bizler de firmamıza elimizden gelen desteği vermek için gayret edeceğiz. Birlikte kıymetli projelere imza atacağımıza inanıyoruz. İş birliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

“TEKNOLOJİDE GERİ KALMAMALIYIZ"

Şahince Otomotiv Genel Müdürü Özgür Şahin ise firma olarak üniversiteye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Teknolojinin sürekli geliştiğini ve iş dünyasının bu konuda asla geri kalmaması gerektiğini kaydeden Özgür Şahin; “Üniversite ile iş birliği yaparak akademinin ve bilimin desteğini arkamıza almış olacağız. Bu protokole imza atacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Üniversitemizin ve kıymetli hocalarımızın katkıları ile geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Öğrencilerimize de elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Her zaman üniversitemizin yanında olacağız” açıklamasında bulundu. Törende Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yazıcı, Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Nihal Sağlam, birim sorumluları ve firma yöneticileri de hazır bulundu.