USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
10 Eylül 2022 Cumartesi 09:58

Pakistan'a Bursalı İş İnsanlarından Yardım Eli

Pakistan'a Bursalı İş İnsanlarından Yardım Eli

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, sel felaketinden etkilenen Pakistan için seferber oldu. Bursa iş dünyasının katkılarıyla kısa sürede hazırlanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesi Bursa Valiliği koordinasyonunda Pakistanlı afetzedelere gönderildi.

BTSO Bursa’nın ekonomik gelişimi hedefiyle gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da Türkiye’ye örnek oluyor. Yaşadığı sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Pakistan’a yardım elini uzatan Bursa iş dünyası, Bursa Valiliği koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyası kapsamında kısa sürede 2 tır dolusu insani yardım malzemesi hazırladı.

 

“BURSA İŞ DÜNYASI TÜM İMKANLARIYLA PAKİSTAN’IN YANINDA”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu ifade etti. Hayatını kaybeden Pakistanlılara Allah’tan rahmet, yaralılara şifa temennisinde bulunan Başkan Burkay, Bursa iş dünyasının tüm imkanlarıyla Pakistan’ın yanında olduğunu söyledi. Türkiye’nin yaşadığı afetlerde ve zor günlerde ilk yardıma koşanların başında Pakistan halkının geldiğini anımsatan İbrahim Burkay, “Pakistan bizim dost ve kardeş ülkemiz. Kardeşlik böyle zor günlerde belli olur. Bizler de bu bilinçle Pakistan’da yaşanan afetin ardından tüm imkânlarımızla hemen kardeşlerimizin yardımına koştuk. Bu yardımları tarihi ve insani sorumluluğumuz olarak değerlendiriyoruz. Çok kısa bir sürede bu denli büyük bir yardımın toplanmasını sağlayanhayırsever iş insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“YARDIMLARIMIZ SÜRECEK”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Kılıç, Türkiye’de ve dünyada kimin ihtiyacı varsa Bursa iş dünyasının bugüne kadar yardım ettiğini ve bundan sonra da yardım etmeye hazır olduğunu belirterek, “Yakın dostumuz Pakistan halkının yanında yer almak ve acılarını paylaşmak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına destek olduk. Pakistan’a dünya genelinde yapılan yardımlar şu anda yetersiz. Bursa iş dünyası olarak bizler Pakistan’a her türlü destek ve yardımı sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“PAKİSTAN’IN TÜRK HALKININ KALBİNDE ÖZEL BİR YERİ VAR”

BTSO Meclis Üyesi Fuat Alpaslan, Pakistan’ın Türk halkının kalbinde özel bir yeri olduğunu söyledi. Alpaslan, “Pakistan, ülke tarihinin en büyük sel felaketlerinden biri ile karşı karşıya. Ülkenin üçte biri sular altında kaldı. Pakistanlı kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm iş dünyası temsilcilerimizi bu zor günlerinde Pakistan halkına destek olmaya davet ediyorum.” dedi.