USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
03 Mart 2021 Çarşamba 10:21

RESTORAN İŞLETMELERİNE "İPTALLERİ SORUŞTURUN" ÖNERİSİ

RESTORAN İŞLETMELERİNE "İPTALLERİ SORUŞTURUN" ÖNERİSİ

Bursalı bir restoran zincirinin çalışanlarca dolandırılması gündemdeki yerini korurken, bilgisayar yazılım uzmanları, işletme sahiplerini "iptal edilen siparişleri soruşturun" önesinde bulunuyor.

Bursa'da bir yazılım firmasının sahibi Erkan Sava, restoran ve kafe gibi işletmelerde alınacak küçük tedbirlerle, suistimal olaylarının gerçekleşmesinin önüne geçilebileceğini söyledi. Pek çok yazılımın hizmet sektöründe kayıpların önlenmesi için tedbirler brarındırdığını vurgulayan Sava, işletme sahiplerinin bu tedbirlere harfiyen uymaları halinde para ve ürün kaybına maruz kalmayacağını ifade etti.

Erkan Sava, restoran ve kafelerde masada alınan siparişlerin direkt mutfağa gittiğini, açılan bu adisyonda yapılan iptallerin istenirse mail veya mesaj yoluyla işletme sahibi ile müdüre yönlendirilebileceğini anlattı. İptaller anında sorgulanması halinde bu tür manipülasyonların önüne geçilebileceğini dile getiren Sava, "Sanıyorum firma yetkilileri bu olayda çalışanlarına çok güvenmiş. Çünkü bu kadar çok sipariş iptali veya başka masaya nakli normal değil" dedi. 

 

 

Kaynak: www.haberindogrusu.com

 

 

 

 

 

-----------------

 

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin