USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
15 Aralık 2020 Salı 11:17

Sanayi üretimi önümüzdeki dönemlerde yavaşlayabilir

Sanayi üretimi önümüzdeki dönemlerde yavaşlayabilir

Bugün açıklanan sanayi üretim endeksi verisini değerlendiren Bakan Varank, "Önümüzdeki dönemde kredi artış hızındaki düşüş ve salgının 2. dalgası nedeniyle sanayi üretiminde bir miktar yavaşlama bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kredi artış hızındaki düşüş ve salgının 2. dalgası nedeniyle sanayi üretiminde bir miktar yavaşlama beklediğini açıkladı. Twitter hesabından bugün açıklanan sanayi üretim rakamlarını değerlendiren Varank, şu ifadeleri kullandı:

"Sanayi üretimi ekimde piyasa beklentilerinin üzerinde yıllık  %10,2 arttı. Ekim verisi açıklanan ülkeler arasında en güçlü görünüm ülkemize ait. Önümüzdeki dönemde kredi artış hızındaki düşüş ve salgının 2. dalgası nedeniyle sanayi üretiminde bir miktar yavaşlama bekliyoruz.

Hedefimiz çok net: sanayide teknolojik ve dijital dönüşümü hızlandırarak katma değerli üretimi yaygınlaştırmak. Bu hedeflere ulaşmak içine ekonomi yönetiminde güçlü koordinasyon ile öngörülebilirliği daha da iyileştirerek finansal istikrarı güçlendireceğiz."