USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
24 Nisan 2021 Cumartesi 01:26

SOSYAL MEDYADA 720 TON ALTIN TARTIŞMASI

SOSYAL MEDYADA 720 TON ALTIN TARTIŞMASI

Muhalefetin dış güçlerin de yönlendirmesiyle "128 milyar dolar nerede?" spekülasyonuna Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun verdiği "altın rezervimiz 720 tondur" cevabı bir anda sosyal medyanın en çok tartışılan konusu oldu.


Daha önce DSP'li eski Ekonomi Bakanı Masum Türker, "Berat Albayrak Türkiye'nin yurt dışındaki tüm altınlarını yurda getirdi" açıklamasında bulunmuş ve hem AK Parti'yi hem de eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı övmüştü. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu akşam katıldığı televizyon programında Türker'in açıklamalarını detaylandırdı. "Türkiye’nin 120 ton olan altın rezervleri bugün 720 tondur" açıklamasında bulunan Kavcıoğlu, döviz rezervinin de brüt 90 milyar dolar olduğunu belirtti.

Kavcıoğlu'nun bu açıklamaları sonrası sosyal medyada adeta yer yerinden oynadı. Bir sosyal medya kullanıcısı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti sözcüsü Faik Öztrak'ı da etiketlediği paylaşımında, #720tonAltın kaç dolar?" sorusunu yöneltti. Bir başka kullanıcı ise şu paylaşımı yaptı:, "Kasa bakiyesi eksiye indi diyorlardı. Kasadaki #720tonAltın'ı duyunca cevapları ne olacak acaba? Muhtemel cevaplar: -Biz eksi demedik, zararda dedik. -720 ton altın nerde saklanıyor, gösterin. -Bu kadar altını hangi kasa alsın."