USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
24 Eylül 2021 Cuma 11:35

TEKNOLOJİ ÜSSÜ ULUTEK’TEN GUHEM VE BUTGEM’E İŞ BİRLİĞİ ZİYARETİ

TEKNOLOJİ ÜSSÜ ULUTEK’TEN GUHEM VE BUTGEM’E İŞ BİRLİĞİ ZİYARETİ

ULUTEK Teknopark Yönetimi, GUHEM ve BUTGEM’i ziyaret etti. Görüşmelerde, ortaklaşa projelerle teknolojik dönüşüme önemli katkılar sağlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, Uluslararası Projeler Uzmanı Mustafa Kahraman ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Huri Eralmış ile birlikte Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi BUTGEM’i ve Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi GUHEM’i ziyaret etti.
 
‘FAYDALI İŞ BİRLİKLERİ SÜRECEK’
ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, Teknopark’ta faaliyet gösteren 159 firmaya fayda sağlayacak adımlar atmayı sürdürdüklerini belirterek “Ziyaret ettiğimiz GUHEM, Bursa'mızın ve ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda dünyanın sayılı merkezlerinden biri. Ülkemizin uzay liginde yer alması noktasındaki yol haritasında önemli bir rol oynayacağına eminiz. GUHEM’e gelen çocuklarımızın uzay ve havacılık noktasında bakış açılarının değişeceğine inanıyorum. BUTGEM’in de ULUTEK Teknopark olarak ev sahipliği yaptığımız firmalarımızda istihdam edilenlere yönelik iş birliği yapabileceğimiz çok önemli eğitimler veren bir merkez olduğunu görmüş olduk. Türkiye ve hatta dünyada model olarak gösterilen BUTGEM ile ULUTEK Teknopark arasında fayda sağlayacak iş birlikleri yapacağız” dedi.
 
‘BİLİŞİM ODAKLI ETKİLEŞİM YOĞUNLAŞACAK’
GUHEM Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu da “GUHEM, bir bilim ve eğitim merkezi. Burada, aklından daha önce havacılık ve uzay geçmemiş kişilere bu vizyonu aşılamaya çalışacağız. Çocuklarda farkındalığı artırmak ve sonraki nesillerin, pilot astronot olmasını istemeleri için ortaya konulan bir vizyonun ürünü. Bize gelen, 8-9 yaşındaki çocuklarımız bundan 15 yıl sonra pilot astronot olarak karşımıza çıkacaklar. Teknoloji üssü konumundaki ULUTEK Teknopark ile de önümüzdeki dönemde etkileşimimizi yoğunlaştıracağız” dedi. BUTGEM A.Ş Genel Müdürü Hakan Neşeli ise “BUTGEM; Bursa’nın lokomotif sektörleri olan; metal, otomotiv, makine, bilgi teknolojileri gibi alanlarda hem gerekli teknolojik alt yapıya sahip, hem de fiziksel alan imkânı bulunan bir merkez. 12 bin metrekare alanda ara elemanların eğitim ihtiyacına cevap veriyoruz. Mesleki eğitim alanında BUTGEM’in gücü ülkemiz sınırlarını aşarak dünyaya örnek model olabilecek nitelikte. Bundan sonraki süreçte ULUTEK Teknopark ile özellikle bilişim sektöründeki gelişmeler noktasında iş birliğimizi artıracağız” diye konuştu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu