USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
08 Haziran 2022 Çarşamba 10:18

Tekstilcilerden Üniversiteye Milyonluk Destek

Tekstilcilerden Üniversiteye Milyonluk Destek

 

 

UTİB ve UHKİB’in 1 milyon TL’lik desteğiyle laboratuvarlarını yenileyip eksiklerini gideren Bursa Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nün akademisyen ve öğrencileri, UTİB ve UHKİB yöneticilerine teşekkür etmek için etkinlik düzenledi.

 

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tekstil Mühendisliği Bölümü’nün ev sahipliğindeki buluşma programına BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir, Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Kut, UTİB ve UHKİB yöneticileri ile akademik ve idari personel katıldı.

 

‘İŞ BİRLİĞİ ARTARAK DEVAM EDECEK’

UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, kurum olarak Bursa Uludağ Üniversitesi ve özellikle Tekstil Mühendisliği Bölümü ile çok eskiye dayalı bir iş birliği geçmişlerinin bulunduğuna işaret etti. Sektörün gelişimi ve öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirilmesi adına ikili işbirliklerini daha da arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Engin, yenilenen laboratuvar ve diğer alanların Üniversiteye hayırlı olması temennisinde bulundu. UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir de Bursa Uludağ Üniversitesi’nden gelen her türlü yardım ve destek talebine açık olduklarını vurguladı. Kurum olarak bilimsel ve akademik anlamda gelecek dönemde de aynı kararlılık ile işbirliğini sürdürmek istediklerini aktaran Gündemir, Tekstil Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan tüm akademisyenlere de sektöre katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

‘DESTEKLER ASLA UNUTULMAYACAK’

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, kalite kavramının özellikle üniversiteler için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak “Tekstil Mühendisliği Bölümümüz, daha önce akredite olmayı başararak kalite anlamında kendisini ispat etmiştir. Yeniden akredite olmayı da başardılar. Bu anlamda hocalarımızı bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Devletimiz sağ olsun desteğini bizden esirgemiyor. Ancak yatırımlar ve diğer ihtiyaçlarımız için yeterli olmuyor. Bu konuda hayırseverlerimizin desteğine başvuruyoruz. Devam eden çok sayıda projemizi hayırseverlerimizin desteği ile yürütüyoruz. UTİB ve UHKİB de üniversitemize destek veren iki güzide kurumumuz. Destekleri sayesinde laboratuvarlarımız ve bölüm içinde çok kıymetli yenilemeler yaptık. Kendilerine şükranlarımızı arz ediyorum. Üniversite olarak her zaman yanlarında olacağız. Katkılarını asla unutmayacağız” dedi.

 

‘EKSİKLERİMİZ GİDERİLDİ’

Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Kut ise UTİB ve UHKİB Yönetim Kurulu Başkanları ile sürekli birlikte yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran belirterek “Bölümümüzde ve atölyelerimizdeki eksiklerimizi kendilerine aktardık. Onların bizlere verdiği destekler ile sadece bir yıl içerisinde çok sayıda sorunumuzun üstesinden geldik. Çok büyük ve bizim için önemli işler yaptık. Laboratuvarlarımızda iyileştirme çalışmaları yaptık. Arızalı cihazlarımızın bakımını yaptırdık. Toplantı salonumuzu yaptırdık. Koridorlarımıza öğrencilerimizin ilgisini çekebilecek tasarımlar yaptırdık. Bölüm olarak tüm hocalarımızla birlikte bizim için en önemli yerler laboratuvarlarımız. Oradaki eksiklerin giderilmesi, bizim her anlamda işimizi kolaylaştırdı. Yapılanlar için her iki Başkanımız başta olmak üzere tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL TEŞEKKÜR

Program kapsamında yapılan yenileme çalışmalarını yerinde görmek için laboratuvarlara giden UTİB ve UHKİB Yönetim Kurulu Başkanları ile yöneticileri, Tekstil Mühendisliği Topluluğu öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandı. Öğrenciler, verilen desteklerin kendilerini de çok mutlu ettiğini belirtti.