USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
22 Ocak 2021 Cuma 10:43

TELEFON FİYATLARI DÜŞÜYOR MU?

TELEFON FİYATLARI DÜŞÜYOR MU?

Malum son dönemde döviz kurlarında önemli ölçüde düşüşler yaşandı. Bir ara dolar 8.60TL’ye kadar yükselmişti. Şimdilerde ise 7.40TL’ye kadar düşmüş durumda. Peki bu durum akıllı telefon fiyatlarına nasıl yansıdı? Ya da daha da önemli nasıl yansıyacak?

 


Bilindiği üzere geçtiğimiz gün Biden, Trump’tan görevi devraldı. Şimdi Biden’in Türkiye’ye takınacağı tavır merakla bekleniyor. Malum, Biden hükümetindeki bazı isimlerin Türkiye’ye yaptırımlar uygulanması konusunda pek çok kere çağrısı olmuştu. İşte bu yaptırımların ülkemiz üzerindeki rolü çok önemli.

 


Eğer önümüzdeki süreçte döviz kurları tekrardan yükselirse ülkemize dışarıdan ithal olarak gelen ürünlerin fiyatı da yükselecektir.

 

 

Fakat şunu söylemek mümkün. Hali hazırda Türkiye ile ilgili bir durum söz konusu değil. Malum ABD bir süredir iç karışıklıklarla boğuşuyor. Dolayısıyla bu karışıklıkların tamamen giderilmesi biraz daha zaman alabilir.

 Eğer bu süreç içerisinde döviz kurları düşmeye devam ederse, telefon fiyatları da ucuzlayacaktır. Fakat şu anda teknoloji sektöründeki fiyatların bıçak sırtı bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok şey önümüzdeki birkaç gün içerisinde netlik kazanacak.

 

 

Zira ABD’den Türkiye’ye yaptırım uygulanacağına dair kararlar çıkarsa, kurlardaki yükseliş ister istemez telefon fiyatlarını da etkileyebilir.

 

 

Kaynak: CNN TÜRK

 

 

 

 

...................

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin