USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
07 Mayıs 2021 Cuma 13:37

TÜKETİCİLER DERNEĞİ'NDEN 'GENELGE' İTİRAZI

TÜKETİCİLER DERNEĞİ'NDEN 'GENELGE' İTİRAZI

TÜKETİCİLER DERNEĞİ’NDEN ‘GENELGE’ İTİRAZI: DEVLET, BİZİM DE GÖRÜŞÜMÜZÜ ALMALI

 

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, İçişleri Bakanlığı’nın market tedbirlerine ilişkin son genelgesinin tüketicinin yararına olmadığını savunarak “Tüketicilerin ve satıcıların görüşlerini de içeren daha planlı bir genelge yayınlanmalı” dedi.

 

Tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında marketlerde oluşan kalabalığı engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan market tedbirleri genelgesi gündemde yer almaya devam ediyor. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, genelge ile ilgili değerlendirmesinde “Temel gıda ihtiyaçları dışında ürün gruplarının satılmaması, tüketicinin beklentilerini karşılamadı. Adil rekabet koşullarında, tüm satıcıların ve tüketicilerin çıkarları gözetilerek bir planlama yapılmalıydı. Konunun uzmanlarının ve tüketicinin görüşleri üzerine kurulu bir karar verilmeli” ifadelerini kullandı.

 


‘KÜÇÜK ESNAF KORUNMALI’

 


Küçük esnafın korunmasına yönelik tedbirlerin her zaman yanında olduklarının da altını çizen Sıtkı Yılmaz, “Küçük ölçekli marketlerin müşterisi de az olacağı için yığılmaya oluşacağını düşünmüyorum. Küçük marketlerin, büyük marketlere karşı varlıklarını sürdürmesini destekleyecek kararları arzu ediyoruz. Tüketicilerin de mahallelerindeki küçük esnaftan ihtiyaçlarını karşılamasını talep ediyoruz. Küçük üreticinin korunması, milletin malının korunması anlamına gelir. Küçük esnafın varlığını sürdürebilmesine ilişkin devletin desteklerini sürdürmesini önemsiyoruz” dedi.

 

Özel Haber: Sevdanur Kaya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

........

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin