USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
08 Eylül 2023 Cuma 09:20

Tüm Mağazalara Eş Zamanlı Kontrol

Tüm Mağazalara Eş Zamanlı Kontrol

DİA Mağaza Programı ile mağazaların ihtiyaçları pratik ve hızlı bir şekilde çözülüyor. Sistem ile aynı anda tüm mağazaları kontrol etmek mümkün.

DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, perakende sektörü için her şubeden sisteme anlık erişimin önemini vurgulayarak, “Bu noktada maliyet konusu öne çıkıyor. DİA’da işletmelerin, şube başına ekstra ücret vermeden yapılan tüm işlemlerin anlık takibini sağlamaları mümkün” ifadelerini kullandı.

 

Mağaza Yönetiminde Kalite Artacak

DİA’nın Mağaza Programı hakkında bilgiler veren, Onay, “Hızlı satış yapan tüm firmalar, perakende gıda satışı yapan market ve süpermarketler, toptan gıda satışı yapan toptancılar için DİA’nın her modülünde farklı özellikler var. Bu özellikler sayesinde işletme ihtiyaçları pratik ve hızlı bir şekilde çözülebiliyor. DİA Yazılım’ın uzman kadrosu tarafından bu sektörlerde faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçları ve istekleri analiz edilerek geliştirilmiş olan özellikler sayesinde, kaliteli mağaza yönetimleri gerçekleştirmek kolaylaşıyor. Programın diğer bazı özelliklerini anlatmam gerekirse; farklı noktalarda yer alan mağazaları şube tanımı ile mağazalarda yer alan depoların depo tanımları ile rahatlıkla tanımlanması, kullanıcıların yetkilendirmesinin mağaza bazında yapılabilmesi, sadece belirlediğiniz mağazalarda işlem yapılabilmesi, hızlı ve pratik bir şekilde dokunmatik ekran üzerinden ister barkodlar, ister ürün görselleri ile satışların gerçekleştirilmesi, satış işlemlerinde barkodsuz özelliği kullanılarak dokunmatik ekrandan ürün seçimi yapabilme” dedi. Tüketicilerin, kişisel gelirlerinin yaklaşık yüzde 60’ını perakende satış ve mağaza yönetimi yapan işletmelere harcadığını da sözlerine ekleyen Onay, “Yeni bir alışveriş ve yaşam kültürü oluştu. Bu da Türkiye’de geleneksel küçük ölçekli perakendeciliğin yerini büyük ölçekli, teknolojik gelişmelerden yararlanan, uluslararası pazarlara açılan, hizmet ve müşteri odaklı bir perakendeciliğe bıraktı. DİA’nın pratik ve hızlı fiyat güncelleme yöntemleriyle, mağazaların şube bazlı fiyat listeleri kolayca güncellenebiliyor. Fiyatlar güncellendikten sonra etiket tasarlama aracıyla istenildiği gibi fiyat-ürün-raf etiketi gibi yeni etiketler oluşturuluyor. Bu yeni etiketler okutularak satış yapılabiliyor” şeklinde konuştu.

 

DİA Yazılım AŞ Hakkında

2004 Yılında KOSGEB Teknoloji Geliştirme Desteği ile ODTÜ Teknokent’te kuruldu. Ticari yönetim sistemi olarak her sektörden KOBİ’nin iş yönetim süreçlerini kontrol ve takip etmelerini sağlayan, birbirine entegre çalışan ticari yazılımlar için çalışmaktadır. TÜBİTAK ve Avrupa Birliği destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde yer alarak sürekli Ar-Ge yeteneğini geliştirmektedir. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı olarak, muhasebeden üretime, stok-depo yönetiminden diğer tüm satış ve satın alma süreçlerine kurumların iş süreçlerine verimlilik ve hız katmayı amaçlayarak yola çıkmıştır. Tamamen DİA Yazılım AŞ. tarafından geliştirilmiş özel bir altyapı üzerinde ve bulut teknolojisi ile çalışan DİA, SaaS (Software As A Service – Hizmet Olarak Yazılım) modeliyle pazarlanmakta ve KOBİ'lerin maliyetlerini düşürmekte, verimliliklerini artırmaktadır.