USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
23 Haziran 2022 Perşembe 11:30

Uludağ Enerji'den Kimlik Dönüşümü

Uludağ Enerji'den Kimlik Dönüşümü

Kısa süre önce uluslararası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu olarak faaliyet gösteren İngiliz Actis'e devri gerçekleşen Uludağ Enerji, sürdürülebilirlik odaklı yeni kurumsal kimliğini tanıttı.

 

KÜRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VURGUSU

Basın toplantısıyla yeni kurumsal kimliğin detaylarını paylaşan Uludağ Enerji CEO'su İsmail Ergüneş, “Uludağ Enerji olarak, mottomuzu 'Hayata güç veriyoruz' olarak belirledik. Tüm dünya, iklim krizinin etkilerini yaşamaya devam ediyor. Kimi zaman deniz yüzeyinde müsilaj olarak görülen kimi zaman da dolu olup tüm camları kıran iklim krizine karşı, dünya çapında daha emin adımlar atılmaya başlandı 2022’nin ilk yarısında Uluğ Enerji (Uludağ Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş.) paylarının tamamı, uluslararası sürdürülebilir altyapı yatırım fonu Actis'e devredildi. Küresel çapta sürdürülebilirlik, yenilenebilir enerji gibi çevreye duyarlı değerleri benimsemiş ve bu alanda deneyime sahip bir yatırım fonu olan Actis ile değerlerimiz ve vizyonlarımızın orta noktada kesişmesinden oldukça memnunuz. Küresel sürdürülebilirlik liderleri arasında ülkemizi temsil etme hedefimizi koruyoruz" diye konuştu.

 

‘5 MİLYONDAN FAZLA KİŞİYE HİZMET EDİYORUZ’

Elektrik alanında daha fazla yatırım yapılması gerektiğini de kaydeden İsmail Ergüneş, "2021 yıl sonu itibarıyla abone sayımız 3,5 milyona ulaşırken Güney Marmara Bölgesi'nde hizmet verdiğimiz nüfus sayısı ise 5 milyonu aştı. Her geçen gün elektrik kullanımına duyulan ihtiyacın arttığını gözlemlerken şirketlerimizde attığımız her adımın ülkemizin büyük bir kısmını etki altına aldığının da farkındayız. Planlarımızı ve yatırımlarımızı bu gözlemler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 2021 yılını 1,2 milyar TL cari yatırım tutarımızla tamamladığımızı söyleyebilirim. İlerleyen dönemler için de yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz. 4 ilde 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sağlarken görevimizin insan hayatı için oldukça kritik bir yere sahip olduğunun farkındayız. Uludağ Enerji olarak Türkiye'de hizmet veren 21 enerji tedarik şirketi arasında kendi hizmet bölgesinde en az elektrik kesintisi yaşayan ve kesinti süreleri en az olan ikinci şirket konumundayız. Kesintisiz ve kaliteli enerji hizmetimizin başarısını, planlı çalışmalarımıza, operasyonel süreçleri yürüten 2 bin 800'den fazla çalışanımıza, özellikle de teknik ekibimize borçluyuz” dedi.

 

‘EN SOSYAL ENERJİ ŞİRKETİYİZ’

İletişim süreçlerinde topluma ve çevreye odaklı hareket etmeyi misyon edindiklerini kaydeden Uludağ Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce de “Kurumsal kimlik dönüşümüyle sosyal şirket anlayışlarını pekiştirmek istiyoruz. Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hareket ederken kendimizi ‘Türkiye'nin Sosyal Enerji Şirketi’ olarak konumlandırıyoruz. Çevreden eşitsizliklere kadar toplumsal birçok konuda büyük role sahip olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.