USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
27 Eylül 2022 Salı 11:11

ULUTEK'e Güçlü Bir Firma Daha Katıldı

ULUTEK'e Güçlü Bir Firma Daha Katıldı

Bünyesindeki firmalara önemli avantajlar sağlayan ULUTEK Teknopark, otomotiv sektöründe önemli başarılara imza atan FEV Türkiye ile gücüne güç kattı.

Otomotiv sektörüne yönelik araç geliştirme, yazılım, otonom sürüş, elektrikli ve konvansiyonel itki sistemleri geliştirme alanlarında anahtar teslim mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye, İTÜ ARI Teknokent, Teknopark İstanbul, Yıldız Teknopark, Bilişim Vadisi, Marmara Teknokent, ODTÜ Teknokent ve Teknopark İzmir ofislerinden sonra Ar-Ge çalışmalarını ULUTEK Teknopark’ta da sürdürecek.. ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, Teknopark’ın yeni firmasını ziyaret ederek yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE ÖNEMLİ KATKI

Bölgedeki firmalara en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirten ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “FEV Türkiye gibi ülkemize büyük katkılar sağlayan önemli bir firmanın teknoparkımızda olmasından dolayı son derece mutluyuz. Bursa, otomotiv ve yan sanayi açısından ülkemizin en önde gelen şehri. FEV Türkiye ile birlikte şehrimize hizmet ederken, üniversite-sanayi işbirliği aşamasında da önemli gelişmeler kaydedeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu. Teknoparkta yaşanan yoğunluğa ise, “Yer konusunda firmalarımızın yaşadıkları sorunları aşmaları için her zaman yanlarındayız. Onlara en iyi hizmeti, en uygun şartlarda sunmaya çalışıyoruz.” sözleriyle değindi.

 

“BURSA, BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Bursa’nın birçok sektörde öncü kimliğiyle kendileri için büyük önem taşıdığını belirten FEV Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Önder Erdoğan da “ULUTEK Teknopark’ta faaliyete başlar başlamaz Bursa’daki mühendis kapasitemizi doldurduk. Potansiyeli çok yüksek olan bir şehir. Otomotivin kalbi Bursa’da atıyor ve biz de bu bölgede gelişimimizi sürdürmek istedik. Ülkemiz için katma değerli işler yapmaya devam etmek amacındayız ve üniversitelerle dirsek teması kurabildiğimiz teknoparklarda çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz. 2025’te bin kişilik bir ekip oluşturma gibi bir hedefimiz var ve hâlihazırda 460 kişiyi geçtik, yılsonu hedefimiz ise 500 ama yer problemi yaşıyoruz. Buna rağmen Avrupa Birliği projeleri ve müşterilerimiz için yoğun şekilde çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de ULUTEK Teknopark ile birlikte ciddi başarılara imza atacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.