USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
19 Mart 2021 Cuma 12:01

ULUTEK’TEN FİRMALARA ‘KÜRESELLEŞME’ EĞİTİMİ

ULUTEK’TEN FİRMALARA ‘KÜRESELLEŞME’ EĞİTİMİ

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan firmalara uluslararası pazara çıkış alanında eğitim verildi. Küreselleşmede İlk Adım eğitimine firmalar yogun ilgi gösterdi.

ULUTEK Teknopark ve E-CO Danışmanlık işbirliğiyle düzenlenen eğitimde, E-CO Danışmanlık’ta mentorluk yapan Gökhan Çelebi, katılımcıların küreselleşme ile ilgili yönelttiği soruları yanıtladı. Firmaların küresel pazarlara nasıl açılacaklarını anlatan Çelebi, “İşin sırrı, hedeflediğiniz pazara girmeden önce pazarı tanıyabilmek ve yaşayabilmekte” dedi.

‘GLOBAL PAZARLARI TANIMALIYIZ’
Firma yetkililerine pazar araştırması yaparken öncelikli olarak hangi konulara ve ülkelere yönelmeleri gerektiğini anlatan Mentor Gökhan Çelebi, “Küreselleşmeden önce global bakış açısını yakalayabilmemiz gerekiyor. Oturduğumuz masanın başında, hedeflediğimiz ülkelerdeki pazarı ve müşterinin beklentilerini adeta yaşayabilmeliyiz. Pandeminin etkisiyle artan online eğitimler sayesinde global ortama açılmamız ve doğal sınırlarımızı aşmak kolaylaştı. Pazar araştırması yaparak pazarlama stratejilerimizi tamamen global hale getirmeliyiz. Rakiplerinizin röportajlarını, bölge pazarı ve kültürü hakkında makaleleri
okuyarak pazarları tanımalısınız. İnternette bulunan her şey, küreselleşme için yeterli” ifadelerini kullandı.

‘KENDİ DÖNÜŞÜMÜNÜZÜ SAĞLAYIN’
Globalleşme yolundaki şirketlerin hatalarını ve doğrularını öğrenerek küreselleşmede daha sağlıklı bir yol izleyeceğini de kaydeden Çelebi, “Küreselleşmek istiyorsanız, önce kendi içinizdeki dönüşümü sağlamalısınız. Müşteriler ile iyi anlaşarak, anlık çözümler bulmalısınız. Kültür ve dil engelini ortadan kaldırıp, küreselleşmek için sağlam bir zemin oluşturabilirsiniz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------

 

 

 

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

 

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin