USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
15 Mart 2022 Salı 13:15

Üreten Kadınlara Tam Destek

Üreten Kadınlara Tam Destek

 

Karacabey Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Borsa İstanbul MTAL), sosyal hayatta ve iş hayatında etkin konumlarının yerinde görülmesi, öğrencilerin sosyal becerilerinin ve iletişim güçlerinin artırılması, farklı kaynak ve kişilerden faydalanarak öğrenme becerilerinin artırılması amacıyla, ‘Yarını Üreten Kadınlar’ projesini hayata geçirdi. 

ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLACAK

Proje kapsamında, Borsa İstanbul MTAL Gıda Teknolojisi Alanı öğrencileri tarafından ambalaj ve kokart tasarımları ve üretimleri yapılırken, ürünler de ilçenin kamu kurumlarında çalışan kadınlara yine öğrenciler tarafından yapılan ziyaretlerde hediye edildi. Öğrencilere örnek olması amacıyla aynı okul mezunu olan Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Kılıç ile Sosyolog Dilek Üsküdar da okul salonunda öğrencilerle buluştu. Etkinlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin de yer aldı.

‘BİRLİKTE İNŞA EDİYORUZ’

Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Kılıç; öğrencilik yıllarına değinip, geçmiş dönemin zorluklarına rağmen eğitimini yarım bırakmadığını belirterek öğrencilere bu konuda kararlı olmalarını söyledi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da üreten kadınlara her zaman tam destek verdiklerini kaydetti. Karacabey Belediyesi’nde de iki belediye başkan yardımcısının kadın olduğunu ayrıca Fen İşleri Müdürlüğünün, İnsan Kaynakları Müdürlüğünün, Emlak İstimlak Müdürlüğü ve Hukuk Bürosunun da kadınlara emanet olduğunu anımsatan Başkan Özkan, “Güzellikler şehri Karacabey’imiz, kadınlarla birlikte çok daha güzel, çok daha güçlü. Karacabey’imizin geleceğini çalışan, üreten, şehre değer katan kadınlarla birlikte inşa ediyoruz” dedi.