USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
24 Eylül 2021 Cuma 11:30

ÜRETİME TEŞVİK EDEN POLİTİKALAR BEKLİYORUZ

ÜRETİME TEŞVİK EDEN POLİTİKALAR BEKLİYORUZ

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nu ağırlayan DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, üretime teşvik eden politikalara odaklanılması halinde sürdürülebilirliğin sağlanabileceğini söyledi.

 

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Şerife Faidelibaş ve Serdar Menemen ile birlikte CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nu ağırladı.

 

‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE DAHA FAZLA EĞİLMELİYİZ’

DOSABSİAD olarak güçlü üye profili ile büyüme yolunda önemli katkılar sağladıklarını kaydeden Başkan Nilüfer Çevikel, “Durmadan üretmeye devam etsek de enerji maliyetlerindeki artış, ham madde bulmakta yaşanan zorluklar, yüksek enflasyon ve istikrarsız kur gibi faktörler sanayiciler için olumsuz bir iklim oluşturuyor. Ekonomi yönetimi ve siyasilerden beklentimiz; daha fazla üretime teşvik eden politikalarla desteklerini hissettirmeleri. İş dünyası olarak gelişime katkı sağlayacak adımlar görmek istiyoruz. Dünya hızla dijitalleşirken bu değişime ayak uydurmak, yeşil üretimi kuralına göre başlatmak da çok önemli. Artık dünyanın öbür ucundaki üreticilerle yarışıyoruz. Zaman çok değerli, durup dinlenmeye vaktimiz yok. Ülke olarak sürdürülebilirlik konusuna daha çok eğilmeli, ihracatta söz sahibi olduğumuz pazarları kaybetmemek için hızlı adımlar atmalıyız” dedi.

 

KAYIŞOĞLU: ÇEVİKEL’İN BAŞKANLIKLARI ÇOK DEĞERLİ

Nilüfer Çevikel’in TÜGİAD ve DOSABSİAD gibi iş dünyasının en önemli kuruluşlarının tarihindeki ilk ve tek kadın Başkan olmasının çok değerli olduğunu kaydeden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da üreticilerin ekonomik kalkınma için vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak “Üretmezsek dışa bağımlı hale geliriz. Dışa bağımlılık da bütçedeki cari açığın artmasına yol açar. Ekonomik büyümeyi ancak üreticinin desteklendiği anlayışla sağlayabiliriz. İklim krizinin geldiği noktada da hepimiz sorumluluk almalı ve gerekeni yapmalıyız. Krizin etkileri, ülkemizde son dönemde yaşanan doğal afetlerle gözler önüne serilmişken bu sorunu görmezden gelemeyiz. Kadınların karar verici mekanizmalarda olması için verdiğimiz mücadele sürerken Başkan Nilüfer Çevikel’in bu pozisyonda olmasını oldukça önemsiyor, başarıyla sürdürdüğü görevi vesilesiyle kendisini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin Doğrusu, Bursa haber, Bursa son dakika, Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursaspor, Bursa hava durumu, Bursa nöbetçi eczaneler, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Bursa trafik durumu