USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
13 Nisan 2021 Salı 10:47

YEDİ VADİ OKULLARI BASINA TANITILDI

YEDİ VADİ OKULLARI BASINA TANITILDI

Bursa’daki eğitim ve öğretim sektörüne yeni bir vizyon kazandırma amacı ile umutla yola çıkan Yedi Vadi Okulları basın mensupları ile Podyum Davet’te gerçekleştirilen basın toplantısı ile gazetecilerle buluştu.

 

Sohbet havasında başlayan etkinlikte okul hakkında açıklamalar yapan Yedi Vadi Okulları Kampüs Müdürü Murat Gören, “Özel okullar istisnaları olmakla beraber ticari kuruluşlardır. Biz bir ticari kuruluş, ticarethane değiliz” dedi.

 

Farklı bir bakış açısı ve eğitimdeki yıllara dayanan birikim sayesinde Yedi Vadi Okulları ismiyle yeni bir eğitim projesini oluşturduklarını söyleyen Gören, “Birçok tanımı olmakla beraber,  ‘Eğitim, insanın tavır ve davranışlarında bilinçli olarak eğitimin amaçlarına uygun bir şekilde meydana gelen değişiklikler sürecidir.’  Bu yönüyle eğitim gelecek kuşakların tüm boyutlarıyla hayata hazırlanmasıdır. Diğer bir yönüyle de eğitim, insanlık tarihi kadar eski olup, gerek birey olarak gerekse toplum olarak hayatı sürdürebilmenin neredeyse temel dayanağıdır. Su ve ekmek kadar elzemdir. Hiç şüphesiz ki toplumların başarısı, geleceğe güvenle yürümesi ve yeni neslin yaşama bilgi ve birikimleriyle katkı sunabilmesiyle doğru orantılıdır. Eğitim kurumları kabaca bu faaliyetlerin yürütüldüğü ortamlardır” dedi.

 

 

Eğitimin uluslararası sözleşmeler ve ülkemizde anayasa ile garanti altına alınmış temel haklardan biri olduğunu söyleyen Gören, “Hiç kimse eğitim hakkından yoksun bırakılamaz, dışlanamaz ve engellenemez. Bir çocuğu dahi feda edeceğimiz bir okul var etmiyoruz. Fakat kendi ortamlarımızda çocuklarımıza feda edeceğimiz birçok şeye sahibiz. Çünkü biz tıpkı ilham kaynağımız olan Simurg Efsanesi’ndeki gibi entelektüel, sosyal, maddi ve manevi tüm sermayesini kendisi oluşturan, kendisi üreten, kendisi var eden özgün ve özgür bir eğitim kurumuyuz. Bu bağlamda hiçbir yapının, unsurun ve patronun bağımlısı ve/veya mensubu değiliz. Tüm sermayemizin kaynağı özgünlüğümüz, özgürlüğümüz ve üretkenliğimizdir. Konuşmaların ardından Yedi Vadi Okulları Kampüs Müdürü Murat Gören, kendisine sorulan soruları cevapladı.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.........

Yeni Ekonomi Ekonomide En Güncel Haber

Doğru haber, Son dakika, Bursa iş dünyası, Bursa hava durumu, Bursa ekonomi haberi, Bursa kapalıçarşı, Piyasa, Döviz, Altın, Ekonomi, Ekonomi Haberleri, Dolar, Euro, Bitcoin