USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
28 Şubat 2022 Pazartesi 12:36

Yeni döneme yeni projelerle geliyoruz

Yeni döneme yeni projelerle geliyoruz

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi 11. Dönem Olağan Genel Kurulu, Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde gerçekleşti. Tek liste ile yapılan olağan genel kurulda Esra İnhanlı, oy birliğiyle Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin yeni başkanı seçildi.

Karaman Dernekler Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi 11. Dönem Olağan Genel Kurulu’na; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ali Tuğcu, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ülkü Mercan Küçükkayalar, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şirin Rodoplu’nun yanı sıra çok sayıda dernek üyesi ve davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Olağan genel kurulu açılışında konuşan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Bursa Şubesi’nin mevcut Başkanı Oktay Altun, “Sürekli çoğalıyoruz, dernek yönetimimiz daha da genişledi ve daha da kapsamlı oldu. Odalarımızla birlikte doğru bir çalışma içinde bulunduk ve belediyelerde toplantılar yaptık. Toplantılarda sistemi nasıl düzeltebiliriz, eksiklikler neler diyerek, bunlarla ilgili çalışmalar yaptık. Güzel çalışmalar yaptık ve meyvesini verdi. Bundan önceki başkanlara da teşekkür ediyorum çünkü onlarında emeği var. Emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Altun’un ardından bir selamlama konuşması yapan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ise, “Bugün gerçekleştirilecek olan Yapı Denetim Kuruluşları Birliği'nin 11. Genel Kurulu'nun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşaat sektörü söz konusu olunca yirmi yılı aşkın süreden beri yapı denetimlerin bu sektördeki önemi gerçekten yoğun. Burada binlerce mühendis ve mimarın bünyelerinde barındırıyor. Ülkenin dördüncü büyük şehir ve ekonomik anlamda mesleğimizin en büyük üçüncü iş hacminin olduğu şehir. Hep beraber görüşlerimizi ortaya koyup her konuya çözüm bulabileceğimize inanıyorum.  Görevi devreden başkan ve yönetimine teşekkür ediyorum. Görevi devralacak başkan ve yönetimine, hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yapacakları çalışmalardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.