USD/TRY ABD DOLARI / TL
Alış    Satış
EUR/TRY EURO / TL
Alış    Satış
GBP/TRY STERLİN / TL
Alış    Satış
GAU/TRY GR ALTIN / TL
Alış    Satış
31 Aralık 2022 Cuma 11:50

Yeşil çevre, Bursa'da yeşil dönüşümü hızlandıracak

Yeşil çevre, Bursa'da yeşil dönüşümü hızlandıracak

Çevreci değerlerle Bursa’ya temiz su kazandırarak, iklim kriziyle mücadelede büyük rol oynayan Yeşil Çevre’nin yılın son Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yeşil dönüşümü hızlandıracak çalışmaları ele alındı.

 

S.S. Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi’nin 2021 yılının son Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı-Bursa Valisi Yakup Canbolat, Yönetim Kurulu Başkan Vekili-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Mehmet Aydın’ın katılımıyla BTSO Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

 

GÜNDE 150 BİN METREKÜP SU ARITILACAK

Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Yeşil Çevre’nin çevresel iyileştirme faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde kente kazandırılması amacıyla geliştirilebilecek çalışmalar ve projeler değerlendirilerek, sanayide ve üretimde yeşil dönüşüme hız kazandırılacağı bilgisi verildi.  2022 yılında Bursa’daki sanayicilerin yeşilin kurallarına uygun bir şekilde üretim gerçekleştirmesi için Yeşil Çevre’nin fiili arıtma kapasitesinin 100 bin metreküpten, 150 bin metreküpe çıkarılacağı vurgulandı. Yeşil Çevre Genel Müdürü Mehmet Aydın, toplantının sonunda Yönetim Kurulu Başkanı-Bursa Valisi Yakup Canbolat Canbolat'a Yeşil Çevre forması ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili-BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay'a, Yeşil Çevre ortaklarının katılımıyla 8 yıldır düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvasının anı fotoğrafını takdim etti. Toplantıda Yeşil Çevre Yönetim Kurulu Üyelerinin anısına dikilen çam fidanı sertifikaları da takdim edildi.